Festival Feito a Man

ata o 30 de agosto de 2017

Hora: 00:00
Cidade: Santiago de Compostela
Entre o 3 e o 30 de agosto as rúas e prazas da cidade vella de Santiago acollerán case 80 concertos de artistas locais, galegos e internacionais neste evento que foi premiado como mellor Festival nos Premios Martín Códax de Música 2016.

FESTIVAL FEITOAMAN 2017

3 XOVES

20H. RÚA DE XELMIREZ: GOLD & COLT (folk americano,delta blues)

21.30H. PZA. CERVANTES: QUIQUE ESCAMILLA (CHIAPAS-MEXICO/ músicas mexicanas, rock)) + KYEKYEKU (GHANA-AFRICA//palmwine music, afrobeat, highlife)

4 VENRES

13.30H. PZA CERVANTES: VALENTÍN CAAMAÑO TRÍO (jazz) sesión vermú

20H. PZA. FEIXOO: QUIQUE ESCAMILLA (Chiapas-Mexico/ m.mexicanas,rock)

22H. PZA. QUINTANA: LOIROS (jazz progresivo, rock)

5 SÁBADO

14.00H. TRAS SAN FIZ DE SOLOVIO: COMPAÑÍA DO RUÍDO (folk-ska) s/nvermú

20H. VÍA SACRA: KYEKYEKU (Ghana-Africa/ palmwine music,afrobeat,highlife)

22H. PZA SAN PAIO: PARDO (folk americano,blues)

7 LUNS

20H. PZA FEIXOO: KAMANKOLA (CUBA/ músicas cubanas,rap,fusión)

21.15H. PZA. QUINTANA: TRIFASIC (rock´n´roll, pop)

22.30H. TRÁS SALOMÉ: FRITANGA (free jazz)

8 MARTES

20H. VÍA SACRA: ANDHREA AND THE BLACK CATS (blues, funk, soul)

22H. SAN PAIO DE ANTEALTARES: HOT CLUB OF SPAIN (Gypsy Jazz, Swing)

9 MÉRCORES

13.30H. RÚA NOVA (Moha): PABLO SANMAMED TRÍO (jazz) sesión VERMÚ

20H. PZA DE ABASTOS (Sto. Agostiño): CHOCOLATE BAND (rock´n´roll,swing)

22H. PZA MAZARELOS: MOJO EXPERIENCE (Soul,blues,rock)+ZAPA (Rock)

10 XOVES

13.30H. RÚA DO VILAR (Hostal Suso): ALÔ DJANGO TRÍO (gypsy jazz, swing) sesión vermú

20H. PZA DOS GATOS : GARCÍA Mc & NACIÓN QUILOMBO (Rap)

22H. PZA SAN MARTIÑO PINARIO: SOM DO GALPÓM (rap, reggae, funk) + BRINKADELIA (ska, reggae, mestizaxe)

11VENRES

13.30H. FONTE DE SAN MIGUEL (PUB ATLÁNTICO) Cata taller de vermouths + barra de vermouths e aperitivos + DJ sesión//sesión vermú

20H. TRÁS SAN FIZ DE SOLOVIO: LA PLATA (pop-punk)

21.30H-1.00H. BONAVAL (ZONA C): SPROCKET DJ (rock zulú, caribbean, afrodisco) + DJ NAJLE (CALI/COLOMBIA-champeta, cumbia, afrocolombian, afrolatino)

12 SÁBADO

13.30H. VIA SACRA: ESTEBAN & MANUEL (cumbia, merengue, latin) s/n vermú

20H. VIRXE DA CERCA (Momo): CYGNE (California/E.U- folk americano)

22H. QUINTANA: FLAMENCO TRANSLATIONS QUINTETO (flamenco, flamenco-jazz)

14 LUNS

20H. PAZA DOS GATOS: OS D´BAIXO (música tradicional)

22H. SAN PAIO DE ANTEALTARES: NOE GONZÁLEZ & GRÜVZILLA (soul,funk)

15 MARTES

14H-21.30h. TRAS SAN FIZ DE SOLOVIO: MÁIS LUME KOLEKTIVE (soundsystem, dub)

22h. PZA DE FEIXOO: QUARKS (jazz/cuarteto)

16 MÉRCORES

20H. RÚA DE XELMIREZ: ZUME DE MIOLO (punk-rock)

21.30H. PZA CERVANTES: KOMÓDO (rock, blues, funk) + ESPIÑO (pop, psiquedelia, folk-rock)

17 XOVES

20H. VÍA SACRA: KAELA ROWAN BAND (celtic fusion, folk)

22H. PZA SAN MARTIÑO: INDY TUMBITA & THE VOODOO BANDITS (ska, rock) + MOJO EXPERIENCE (soul, blues, rock)

18 VENRES

13.30. RÚA DAS ORFAS: THE NEIGHBOUR (Latin-soul) sesión vermú

20H. PZA ABASTOS (S. AGOSTIÑO): HAEMA (Lisboa/Portugal-jazz, electrónica)

22H. TRÁS SALOMÉ: OH AYATOLLAH (pop)

19 SÁBADO

13.30. SAN PAIO DE ANTEALTARES: HAEMA (Lisboa-Portugal-jazz, electrónic) s/vermú

20H. ..VIRXE DA CERCA (Momo): NEBOA (Galicia/Portugal-pop, trip-hop, jazz)

22H. PZA SAN PAIO: ANDHREA AND THE BLACK CATS (blues,f unk, soul)

20 DOMINGO

20.30. QUINTANA: BANDA DAS CRECHAS (música tradicional) + SHOOGLENIFTY (ESCOCIA- celtic fusion, folk-rock)

21 LUNS

18.30. PZA FEIXOO: LEIRA 4 (jazz) + ESPIÑO (pop, psiquedelia, folk-rock)

22H. PZA DOS GATOS: MICHELLE ALANY AND THE MYSTICS (USA/ balcánica, sefardí, gypsy jazz)

22MARTES

20H. PZA DE ABASTOS (Sto Agostiño): LOS ÁRBOLES (pop-rock)

22H. PZA DE SAN MARTIÑO PINARIO: FESTA HIP-HOP: ERIN,KOTTO, RENDI NUE e SR CARUJO

23 MÉRCORES

13.30H. PZA CERVANTES: TANXUGUEIRAS (música tradicional)

20.30H. PZA DE MAZARELOS: LOS JINETES DEL TRÓPICO (meztizaxe, ska) + NOE GONZÁLEZ & GRÜVZILLA (soul, funk) + DJ sesión

22.30. PZA SAN PAIO: FLIP CORALE Y LOS MACABROS (folk-rock)

24.30. VÍA SACRA (Casa das Crechas) SCRATCHY SOUNDS (DJ/INGLATERRA/

rhythm&blues, rockabilly, latin, ska, gypsy)

24 XOVES

13.30H. PZA CERVANTES: BRUA (música tradicional)

21h. SAN PAIO DE ANTEALTARES: MONGREL STATE (IRLANDA-

rock sureño,folk-rock)

22.30. TRAS SAN FIZ DE SOLOVIO: BOYANCA KOSTOVA (trap, electrónica, rap)

25 VENRES

13.30H. PZA FEIXOO: LA CUMBANCHA DE LA MARTINIANA (rancheras, Huapangos, corridos norteños) sesión vermú

20H. RÚA DAS ORFAS: PABLO SEOANE & JOSÉ MANUEL DÍAZ (jazz)

21.30H-1.00H. BONAVAL (ZONA C): DJ RULASSIE SELEKTAH (reggae, ska, dancehall) + SCRATCHY SOUNDS (Dj/INGLATERRA- rhythm&blues, rockabilly, latin, gypsy)

22.00H. RÚA DE XELMIREZ: THE SHOW BASS (ska, reggae, rocksteady)

28 LUNS

20H. VÍA SACRA: LUIZ CARACOL (músicas portuguesas)

22H. TRÁS SALOMÉ: PUMA PUMKU (rock, psiquedelia)

29 MARTES

21H. SAN PAIO DE ANTEALTARES: VATAPÁ (swing, bossa, blues)

22.30. MOMO: NOE BLACK & THE BANG BAND (rock´n´roll)

30 MÉRCORES

20.00H. QUINTANA: “CAMIÑAR SEN FIN. CONCERTO PARA NARF”
Amplía a información en FEITO A MAN
Web de Afundación
00:00
Banda deseñada
A Coruña
Blog da AELG
18:00
Banda deseñada
Betanzos